استان بوشهر

معاون عمرانی استاندار بوشهر خبر داد:

شتاب پروژه مرمت دژ برازجان /اجرای پروژه سالن ۱۰۰۰ نفری در برازجان

wمهرداد ستوده همچنین فرصتی یکماهه را برای اداره میراث فرهنگی و گردشگری تعیین کرد که اراضی اطراف چرخاب برازجان را تملک کند.

« صدای استان »؛ در جلسه‌ای که به ریاست مهرداد ستوده معاون عمرانی استاندار با حضور فرماندار و معاون عمرانی فرمانداری دشتستان، رئیس شورا و شهردار برازجان، مدیر کل راه و شهرسازی و معاونین، مدیر کل میراث فرهنگی - گردشگری و معاونین و مدیران کل دفاتر شهری و فنی استانداری برگزار شد مقرر شد طی بازه زمانی یکماهه میراث فرهنگی استان با همکاری فرمانداری دشتستان اقدام به تملک زمین‌های اطراف چرخاب کند. 


c82051_Jalaseh-Maremat-Asar-Bastani-Borazjan-1397-1-19-2.jpg


همچنین مقرر شد با گذراندن روال قانونی، مقدمات تملک املاک اطراف کاروانسرای مشیر ( دژ) بمنظور ساماندهی و دسترسی بهتر مردم و گردشگران انجام شود. 


معاون عمرانی استاندار بوشهر در این نشست یادآور شد: مرمت کامل دژ برازجان آرزوی دیرینه مردم برازجان و مورد تاکید استاندار محترم است و میراث فرهنگی و گردشگری موظف است در سال جاری پروژه را با حساسیت تمام فعال کرده و هر دو هفته یکبار به دفتر فنی استانداری گزارش پیشرفت پروژه را ارسال کند. 


v925256_Jalaseh-Maremat-Asar-Bastani-Borazjan-1397-1-19-6.jpg


مهرداد ستوده همچنین فرصتی یکماهه را برای اداره میراث فرهنگی و گردشگری تعیین کرد که اراضی اطراف چرخاب برازجان را تملک کند.  معاون عمرانی استاندار بوشهر یادآور شد: فرمانداری دشتستان با اداره کل راه و شهرسازی استان در اسرع وقت نسبت به جانمایی و شروع احداث سالن ۱۰۰۰ نفره برازجان با مشارکت اقدام کند. 


f321090_Jalaseh-Maremat-Asar-Bastani-Borazjan-1397-1-19-4.jpg


در این نشست فرماندار و مدیران حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را در مورد موضوعات مختلف مطرح شده در جلسه به ویژه وضعیت آرامستان ۲ و ۳ برازجان بیان کردند که در پایان مقرر شد پس از بازدید میدانی گروه کارشناسی در هفته جاری مساله آرامستان ۲ و ۳ تعیین تکلیف شود.   معاون عمرانی استاندار در پایان تصریح کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی طبق جدول زمان‌یندی تعیین شده مورد تاکید مدیریت ارشد استان است و همین شاخص بسیار مهمی برای ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی است.

دیدگاه‌ها  

1 . 1397-01-21 08:34
به امید اینکه در آینده ای نزدیک پروژه متوقف شده مرمت و بازسازی قلعه رستم خانی شبانکاره که تاریخ بنای آن به عهد قاجار می رسد، مورد توجه و اهتمام جدی متولیان امر در میراث فرهنگی استان و استانداری واقع شده و روند بازسازی آن مجددا از سر گرفته و شتاب گیرد.

این بنای تاریخی بخشی از هویت و تاریخ شبانکاره و مردمان آن سامان است که به خود حوادث و رخدادهای شگرفت و بزرگی دیده است. با مرمت قلعه رستم خانی ضمن حفظ این هویت، ظرفیت های مهمی در حوزه های اشتغال، فرهنگ و گردشگری برای اهالی شبانکاره خصوصا جوانان ایجاد و مهیا خواهد شد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

Back to Top