استان بوشهر

پرده‌برداری توسلی از یک بدهی عجیب؛

ماجرای بدهی شهرداری به یکی از رستوران های معروف شهر بوشهر چیست؟

اکبر توسلی از یک بدهکاری عجیب در شهرداری بوشهر در اولین جلسه شورای شهر در سال 97 پرده برداری کرد.

مرتضی رضایی - « صدای استان »؛ اکبر توسلی در نخستین جلسۀ علنی شورای شهر بوشهر در سال 97 در بخشی از نطق خود پرده از یک بدهکاری عجیب در شهرداری بندر بوشهر برداشت. رئیس کمیسیون عمران شورا با بیان اینکه ما 6 میلیارد تومان در پایان سال 96 مطالبات پیمانکاران را پرداخت کرده ایم پرسید: « دراین پرداختها چرا انصاف و شرط منطق رعایت نشده است. پیمانکاری هست که یک میلیارد و دویست میلیون تومان طلب از شهرداری دارد و تنها 50 میلیون به او به صورت چک داده شده است که این چک هم هنوز پاس نشده؛ چک بلاعوضی که اعتبار شهرداری است و وقتی پاس نمی شود اعتبار و آبروی این مجموعه زیر سوال می رود. اگر پولی در حساب نیست چک نکشند و به دست مردم ندهند که اسباب شرمساری و مسدود شدن حساب های مجموعه گردد».


Related image


توسلی در ادامه به برخی از بدهی های شائبه برانگیز شهرداری اشاره کرد و گفت: «یک سری بدهی هایی هستند که در یک سال گذشته باقی مانده و جای سئوال جدی دارد. تعمیرگاه موتوری ما 250 میلیون تومان در بازار بدهی دارد که به شدت محل اعتراض و سئوال است و نیز رستوران میداف از سازمان شهرداری 500 میلیون تومان طلب دارد. همچنین بیمه تکمیلی پرسنل شهرداری که از حقوق خود این پرسنل کسر می گردد پرداخته نشده و 8 ماه تأخیر دارد و شهرداری با اینکه از حقوق پرسنل کم کرده اما بیمه تکمیلی پرسنل رد نشده است». توسلی با انتقاد صریح به مجموعه شهرداری گفت: «واقعاً وضعیت نامطلوبی است. چرا اموال عمومی اینگونه باید حیف و میل گردد؟ امیدوارم هر چه سریع تر حکم شهردار منتخب امضا و ابلاغ شود تا این روش های غلط و خسارت بار در مدیریت شهری سامان اساسی داده شود».


در میان تمام گل هایی که شهردار معزول بوشهر، غلامعلی میگلی نژاد به سر شهر زده است، این یکی یعنی بدهی 500 میلیونی شهرداری در یک سال به یک رستوران از همه شگفت انگیز تر است... گل سر سبد دست گل هایی است که به آب داده شده... این بدهی عجیب و نجومی در حالی است که مشخص نمی کند اصل خرید شهرداری از این رستوران و یا سایر رستوران ها دقیقاً در یک سال چقدر بوده است که چنین مبلغ هنگفتی بدهی بر دست شهردای باقی مانده.


با یک حساب سرانگشتی اگر هفتاد روز تعطیلی را از روزهای سال کم کنیم و این بدهی را تقسیم بر روزهای باقی مانده نماییم به صورت متوسط حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان روزانه غذا از رستوران میداف غذا خریداری شده است. این به غیر از صورتحساب های است که احتمالاً نقد شده و از این بدهی خارج است. پیدا نیست این بریز و بپاش ها و حیف و میل اموال عمومی در دستان مدیران ناشایست شهری تا کی و کجا ادامه پیدا خواهد کرد.

دیدگاه‌ها  

1 احمد آقایانی 1397-01-19 22:52
باسلام و عرض ادب و احترام
وقتی فقط یک فقره بدهی از رستوران مبلغ ۵۰۰ میلیون باشد.
خدا به فریاد دیگر بدهی ها برسد.
مگه میخواستن هر روز نذری به مردم بون ؟
البته از کیسه خلیفه هزینه کردن است.
نقل قول کردن
2 ناصرصالحی 1397-01-20 18:56
به طور تقریبی هر پرس غذای خوب را ۷۰هزار تومان در نظر بگیرید
یعنی روزانه ۲۶ نفر غذای خوب میل میفرمودند شامل غذای دریایی.گردن گوسفندی.کباب برگ...
جالبه واقعا به تناسب نرخ تورم حساب کنید از جشن ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی نیز بیشتر هزینه شده است.
شاید بیت المال دیگر به حیف المال تبدیل شده
نقل قول کردن
3 ناصرصالحی 1397-01-20 18:58
حیف المال که دیگه عادی شده.هزینه ها از جشن ۲۵۰۰ساله نیز بیشتر شده حتی با توجه به نرخ تورم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

Back to Top