استان بوشهر

آیا بوشهر بار دیگر متضرر خواهد شد؛

«علف خرسی» به نام «پول مردم» در دستان اعضای شورای شهر

میگلی نژاد در وصف او مدیحه ها می‌خواند و شکر ها به جا می آورد که «چه فرد باسوادی رئیس کمیسیون بودجۀ شوراست و تا سال ها بعد از این چنین فرد عالم و با سوادی بر سر کار نخواهد آمد».

مرتضی رضایی - « صدای استان »؛ شورای شهر بوشهر در پایان یک سال آشوب ناک سرانجام به نظر می رسید که به قرار و سامانی می تواند برسد. سال 96 بر شورای شهر بوشهر سالی به غایت تلخ و عبرت آموز بود. ابتدای آن رفتارهای نمایشی و تصمیمات غلط و بودجه سوزی که برای کسب رأی انجام می گرفت و بعد، انتخابات و شل شدن پیچ و مهره های شورای چهارم که از ابتدا هم بخاری از آن بلند نمی شد و سر هم آوردن بسیاری از پرسش‌هایی که تا امروز نیز بی پاسخ مانده و باید شورای پنجم به این پاسخ بدهد.


پرسش هایی نظیر اینکه 24 میلیارد تومان کجا رفت؟ میزان بدهی هایی که آزادشهرکی و میگلی نژاد بر دست شهر گذاشته‌اند چقدر است؟ 33 میلیارد تومان انحراف از بودجه‌ای که بنا بود حسابرس به آن رسیدگی کند به کجا رسید و نتیجۀ آن چه شد؟ پروژه های میلیاردی سرشار از حیف و میل اموال عمومی همچون چرخ و فلک، خیابان های مرکز شهر، اِلِمان میدان انقلاب و... چگونه جبران خواهد شد؟ و پرسش های فراوان دیگری از این دست که همگی در دستان شورای چهارم و دو کارگردان اصلی آن بی پاسخ ماند: علیرضا آماره و خالق برزگرزاده.


این جای تأسف و حسرت دارد که 4 سال آزگار کسی رئیس کیمسیون بودجۀ شورای شهر ما بود و غلامعلی میگلی نژاد در وصف او مدیحه ها می‌خواند و شکر ها به جا می آورد که «چه فرد باسوادی رئیس کمیسیون بودجۀ شوراست و تا سال ها بعد از این چنین فرد عالم و با سوادی بر سر کار نخواهد آمد» که از اساس فاقد صلاحیت بوده و او را برای انتخابات دور پنجم رد صلاحیت کردند. رئیس کمیسیون بودجه ای که تخلف و جرم 24 میلیارد تومانی را به رسواترین شکل ممکن در مواجه با الهام بارگاهی قانونی اعلام کرد و به صراحت گفت در نحوه و محل هزینه کرد این 24 میلیارد تومان هیچ تخلفی رخ نداده است. چیزی که حتی توسط سازمان بازرسی استان نیز رد شد و به تصریح توسط دکتر کرمی اعلام گردید که در هزینه کرد این 24 میلیارد تومان هم جرم بوده و هم تخلف.


اما این همۀ ماجرای عبرت آموز شورای شهر در سال گذشته نبود. روی کار آمدن شورای جدید و اشتباهات فاحش و نابخشودنی مدعیان اصلاح طلبی که نام و عکس خاتمی را کیمیا و اکسیری ساخته اند تا هر خیانت و منفعت طلبی را به تشت نام او فرو کنند و به جادوی این نام، خیانت ها و حماقت ها را، مصلحت جا بزنند و هر تصمیم خطا و ناصوابی را به جماعت تحمیل نمایند، در شعبده‌ای رسوا، پشت سر مردی جمع شدند که شهرداریِ بندر بوشهر را چون کابینی برای انتخابات مجلسش می خواست و برای پوشاندن حجم هنگفتی از تخلفات و حیف میل کردن اموال عمومی این شهر در زمان ریاستش.


ستیزه‌ای که با این اشتباه کوک شد و میراث داران شورای چهارم به کارگردانی برزگرزاده در شورای پنجم آن را پی می گرفتند شهر را برای ماه ها در بحران و بلاتکلیفی فرو برد. دست آخر نیز یک سال بر این شهر گذشت بی آنکه در مسیر توسعه اش حتی یک قدم، به تأکید می گویم حتی یک قدم به پیش رفته باشیم. همه چیز عین آغاز سال 96 است. انگار به راحتی می توان سال 96 را حذف کرد بی آنکه هیچ خللی در مسیر تاریخ پدید آمده باشد.


اما انگار این رشته سر دراز دارد. میراث داران شورای شوم چهارم به جای آنکه رسم ادب و جوانمردی را ادا کنند و بابت اشتباهات خسارت بارشان در موافقتها و همراهی هایی که با میگلی نژاد از خود نشان دادند و قصه های رسوایی مانند فقدان 24 میلیارد تومان به بار آوردند، امروز نمایش های بدیع دیگری راه می اندازند تا با همان روش های نمایشی، خطای دیگر خودشان را این بار بر سر یکی دیگر از قسمت های شهر تکرار و آوار کنند.


مهرزاد آسایش نایب رئیس شورای چهارم و از همدلان و همراهان میگلی نژاد تازه به صرافت این افتاده که نظرسنجی کند. موضوع نظرسنجی او نیز این است که احداث پل غدیر از نظر مردم واجب تر است یا پل سه راه باغ‌زهرا(میدان مطهری). این نظر سنجی یک نشانیِ غلط دیگری است که توسط آقایان ارسال می شود تا نگاه ها از کاستی ها به سمت تخیلات شاعرانه منحرف شود. در شورای شهر جدالی آغاز شده که کدام پل در اولویت است: ساخت پل بر میدان غدیر یا میدان مطهری. حسب اسناد بالادستی و مطالعات صورت گرفته توسط مشاوران طرح تفضیلی احداث پل در دو میدان آزادی و مطهری از اولویت برخوردار نیست و ضرورتی برای احداث این پلها دیده نشده است. اما تأکید گردیده که تقاطع میدان غدیر باید به صورت غیر هم سطح در آمده و بر این تقاطع، پل احداث گردد.


به نظر می رسد مهرزاد آسایش که همچنان دل در گرو غلامعلی میگلی نژاد دارد و شیوه های او را برای اداره شهر در دور زدن قانون و نادیده انگاشتن توصیه های کارشناسان برتر و بالاتر می شمارد و پول بی زبان مردم شهر را «علف خرس» می پندارد که بار دیگر همچون هزنیه کردن های بی فایده در معابر مرکز شهر و تقاطع غیر همسطح و چرخ و فلک و الی ماشاءالله طرح های مشعشع دیگری که با کارگردانی برزگرزاده و آماره از شورای قبلی رأی مثبت می گرفت، این بار هزینه را در میدانی به انجام برساند که دوباره خلاف اسناد فرا دستی و قوانین مصوب کلان شهر است.


پیدا نیست این سنت‌های نامیمون و نامبارک تا چه هنگام در شورای شهر ادامه خواهد یافت. ولی این را می شود به وضوح تماشا کرد مادامی که قانون شکنان در این کشور و از جمله در این شهر توبیخ نمی‌گردند و مادامی که مجریانی بر سرکارند که اموال عمومی را نا به جا و بدون هر گونه پیامد و پیگردی مطابق هوا و هوس های خویش هزینه می کنند و به احدی هم جواب پس نمی دهند و چشم در چشم ملت بی پناه این مملکت و این شهر می دوزند و هماورد می طلبند و تکبر می ورزند و زمین پیشرویشان را آنقدر بی صاحب می دانند که هر چه کنند و هر چه برآورند کسی نیست متعرضشان بشود، ثمره اش این می شود که یک دوباره کاری کلان دیگری در کمین این شهر بنشیند تا همان افراد بار دیگر خسارتی میلیاردی به دارایی های این شهر برسانند و هزینۀ جبران ناپذیر دیگری را به شهر تحمیل نمایند.


نتیجه تصویری برای مهرزاد اسایش


در پاسخ به نظر سنجی مهرزاد آسایش باید گفت: استاد گرامی! لطفا شما در زمینه تخصص کمیسیون تحت امرتان قدم بردارید و جای آن که سرک در کار دیگری می کشید، دست کم بابت رأی های مثبتی که به پروژه های خسارت بار شورای قبلی داده اید و پول های مردم را نابود کرده اید، از مردم عذرخواهی کنید.

دیدگاه‌ها  

1 بوشهري 1397-01-21 05:17
عالي ولي كو گوش شنوا
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

Back to Top