استان بوشهر

به دلیل کاهش بارش‌؛

کاهش شدید ذخایر آبی استان بوشهر

یکی از راهکارهای مهم مدیریت مصرف از سوی مصرف‌کنندگان است که باید فرهنگ مدیریت مصرف در مناطق مختلف ترویج و نهادینه شود. 

« صدای استان »؛ کیقباد یاکیده ظهر دوشنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: امسال شاهد کاهش بارش‌ها بودیم که این موضوع باعث کاهش شدید منابع آبی استان شده است. 


نتیجه تصویری برای سد رئیسعلی دلواری


وی با اشاره به کاهش ذخیره آب سدها و میزان آورد رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: بخش عمده آب مصرفی استان بوشهر طریق استان‌های همحوار تامین می‌شود که کاهش بارش‌ها این منابع را تحت تاثیر قرار داده است. 


یاکیده به طراحی راهکارهای کوتاه‌مدت برای عبور از این بحران بیان کرد: یکی از راهکارهای مهم مدیریت مصرف از سوی مصرف‌کنندگان است که باید فرهنگ مدیریت مصرف در مناطق مختلف ترویج و نهادینه شود. 


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر ادامه داد: کاهش هدررفت آب در شبکه‌های آبرسانی نیز از دیگر موضوعات مورد تاکید است که در قالب یک تفاهم‌نامه در سفر وزیر نیرو به استان عملیاتی می‌شود.  وی با اشاره به اینکه چهار هزار کیلومتر شبکه آبرسانی در سطح استان بوشهر داریم، افزود: بیش از هزار کیلومتر از این شبکه‌ها نیازمند بازسازی است تا زمینه کاهش هدر رفت آب فراهم شود.  یاکیده با اشاره به کاهش ذخیره آب در سدهای کوثر، رئیسعلی دلواری و میزان آورد رودخانه‌ها، اضافه کرد: از دیگر برنامه‌ها می‌توان به جداسازی آب فضای سبز از آب آشامیدنی و نصب دستگاه تصفیه خانه کوچک اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه

Back to Top