استان بوشهر

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در شورای شهر بوشهر:

پارک شغاب یا دهکده گردشگری را برای موزه به ما واگذار کنید

صدای استان : کفاش گام نخست در این زمینه را تعیین زمینی حداقل به مساحت دو هکتار دانست و از شورا و شهرداری خواست در این زمینه با این اداره کل همکاری کنند.

« صدای استان »؛ غلامعلی کفاش مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در جلسه سازمان متبوعش با اعضای شورای شهر بوشهر با برشمردن سابقه طولانی و پر رنگ بوشهر در حفظ کشور در برابر دشمن بعثی بیان کرد: «برای احداث موزه نقاطی که مطلوب ماست دهکده گردشگری و یا پارک شغاب و جایی در مجاورت آن است».


وی با ابراز تأسف از این که استان بوشهر تنها استان در کشور است که هیچ اقدامی در جهت ایجاد و احداث موزه حفظ ارزش ها نکرده، از عدم همراهی و همکاری ارگانهای دولتی در این زمینه انتقاداتی داشت و خواهان همکاری شورا و شهرداری بوشهردر این راستا شد.


کفاش گام نخست در این زمینه را تعیین زمینی حداقل به مساحت دو هکتار دانست و از شورا و شهرداری خواست در این زمینه با این اداره کل همکاری کنند. کفاش با تأیید ویژه ای که بر غیر سیاسی بودن سازمانش داشت اذعان کرد: «ما نه زیر نظر سپاه هستیم و نه زیر نظر ارتش یا نیروی انتظامی و مستقیماً زیر نظر ستاد کل مشترک قوای مسلح فعالیت می کنیم و از هر نوع نزاع سیاسی پرهیز داشته و عضو هیچ دسته و جناح و گروهی نیستیم و بنا هم نیست که موزه به شکل پادگان اداره شود که برخی واهمه آن دارند سازمان ما با محصور کردن موزه مانع از ورود عموم مردم به این موزه گردد. لذا توقع همکاری در این زمینه داریم». 


مخالفت ضمنی نمایندگان با درخواست واگذاری زمین اکبر توسلی و پویا دولابی اعضای کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر با به حق دانستن گلایه های غلامعلی کفاش، واگذاری زمین در پارک شغاب یا دهکده گردشگری را مخالف کاربری این فضاها دانستند.


توسلی با اشاره به زمین های وسیعی که در اختیار ارگانهای نظامی است از عمارت تاریخی خیابان جانبازان(خیابان فنس) یاد کرد که زیر نظر پایگاه هوایی بوشهر قرار دارد و یکی از بهترین مکان ها جهت احداث چنین موزه ای می تواند باشد.


توسلی با انتقاد به عملکرد مجموعه شهرداری خواهان نصب تندیس سرداران شهیدی شد که به ارزش دویست میلیون تومان در انبارهای شهرداری  خاک می خورد و با اینکه ساخته شده اما مورد توجه مسئولان اجرایی شهری قرار نمی گیرد. دولابی نیز با دست گذاشتن بر زمین های 530 هکتاری در نظر گرفتن قطعه زمینی در این بخش از شهر را مناسب دانست و احداث موزه در محل پارک های شهر را نا مناسب ارزیابی کرد.

نوشتن دیدگاه

Back to Top