استان بوشهر

با بوجود آمدن مشکل کم‌آبی؛

انتقاد شدید شورای شهر شبانکاره نسبت به مدیرعامل ابفا استان بوشهر

آیا صرفه توصیه و دستور به مردم ،مشکل آب را حل می کند. وعده های هرساله، چه مشکلی از مشکلات آب استان را از دوش  مردم صبور و مظلوم استان بوشهر برداشته است.

« صدای استان »؛ پس از گذشت بیش از  پنج سال از استقرار دولت خدوم و پرتلاش جناب آقای روحانی و خدمات زیادی که در این پنج سال در حوزه‌های مختلف عمرانی به مردم استان بوشهر ارایه کرده است.


Related image


اما متاسفانه وضعیت  نابسامان آبی استان و خدمات‌رسانی ضعیف ودور از شان مردم استان در این خصوص باعث ایجاد نارضایتی عمومی از نحوه توزیع ومدیریت آب دراستان گردیده است. این نارضایتی به حدی گسترده است که حتی خدمات برجسته دولت در دیگر بخش‌های عمرانی را نیز تحت شعاع خود قرار داده است. وعده های بسیار زیادی که جناب یاکیده مدیرعامل شرکت آبفا استان برای حل مشکلات آب استان در اول دوره مدیریتش داده شده بود متاسفانه جامه عمل نپوشانید، بطوریکه با شروع فصل گرما و درحالیکه هنوز هوا چهره خشن و گرمای شدید خود را نشان نداده است  داد بی‌آبی و گلایه های مردمی در اکثر نقاط استان به آسمان بلند شده است.


یکی از این شهرها که هرسال بی آبی و معضلات و مشکلات آنرا  در رویای وعده های آبفا استان تحمل می نمود، شهر شبانکاره است.


متاسفانه دوباره مردم این شهر با بی‌آبی و سختی در تامین آب شرب خود در آستانه شروع تابستان مواجه گردیده اند و وعده های داده شده برای حل مشکل آب شهر شبانکاره با این مدیران و نحوه مدیریت لاینحل نشان می‌دهد.


مدیران آبی استان بجای اینکه از طریق مدیریت صحیح و تخصصی توزیع آب و آبرسانی، شناسایی نقاط و مناطق پرمصرف و با هدرروی بالای آب و کنترل پرت آب  معضلات پیش روی خود راحل بنمایند، صرفا از طریق کاهش سهمیه و آب ورودی به شهرها در صدد حل مشکل خود بر می‌آیند و نه حل مشکل شهروندان در حال حاضر سهمیه ورودی آب شبانکاره از ۳۰۰۰ هزارمتر مکعب به ۱3۰۰متر مکعب رسیده و سیستم آبدهی شبانکاره بدلیل ناکارامدی  بصورتی طراحی شده  که لاین بندی هم نمیشه کرد در صورت نبود و یا کمبود آب، هوا در لوله وارد شده و تا ۱۰روز با بی ابی دسته و پنجه نرم می کنیم، براستی اکنون جناب آقای یاکیده نباید پاسخگوی عملکرد خود در مدیریت آب باشند.


Image result for ‫کم‌آبی‬‎


تکرار عبارات کلیشه ایی از این قبیل که امسال خشکسالی هست.سهمیه ورود به استان کم هست، مردم باید در مصرف صرفه جویی کنند، که البته مردم در مصرف همین آب نداشته خود هم  صرفه جویی می کنند ، دردی را دوا نمی کند، اما وظیفه ایشان و آب استان و مدیران مافوق ایشان در این خصوص چیست؟


آیا صرفه توصیه و دستور به مردم ،مشکل آب را حل می کند. ایشان در طول چهار سال گذشته بجز وعده های هرساله، چه مشکلی از مشکلات آب استان را از دوش  مردم صبور و مظلوم استان بوشهر برداشته است. مردم این حق را دارند که بدانند در این مدت و زمان زیاد و با هزینه کردهایی که در سالهای اخیر در رسانه ها مرتب اعلام می شود برای آب و حل مشکلات آن در اختیار شرکت آبفا قرار گرفته است ، چرا مشکل آب استان حل نشده است و تا کی مردم باید صبوری کنند و رنج مشقت ضعف مدیریت آبی استان را تحمل کنند؟


اما سخنی با جناب آقای گراوند استاندار محترم بوشهر


جناب آقای استاندار ادامه این وضعیت در آبرسانی به مردم زیبنده این مردم و دولت جناب آقای روحانی نیست.مردم دیگر پذیرای وعده های تو خالی مدیران آب استان نیستند. فکری اساسی به حال آب این استان و مدیریت آن وضعیت نابسامان آن بنمایید.صبروتحمل مردم ابدی نیست.


شورای اسلامی شهر شبانکاره


 

دیدگاه‌ها  

1 هادی 1397-03-12 23:53
باسلام و احترام
بحران آب جدی است اما این بار من از طرف مردم فهیم استان بوشهر به مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر میگویم تا بلکه بداند با ناکارآمدی، عدم مسوليت پذیری، نداشتن دانش عالی مرتبط و اشتباهات فاحش مدیریتی خود در توزیع آب در استان دارد ضربه جبران ناپذیری به این استان وارد میکند و از مسولان ارشد استان ميخوام صریح و سريعا در این زمان حساس مدیریت توزیع را به افرادی توانمند و شایسته واگذار نمایند تا مشکل توزیع آب در درون استان برطرف گردد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

Back to Top