استان بوشهر

من، محمود احمدی نژاد و حسن روحانی

صدای استان : اما من می خواهم این عذرخواهی را انجام دهم... می خواهم هم از محمود احمدی نژاد عذرخواهی کنم و هم از ابراهیم رئیسی. از اولی بابت جریان دلار و پشکل کردن ارزش پول ملی ایران عذر می خواهم و از دومی بابت جریان فیلترینگ تلگرام.

مرتضی رضایی - « صدای استان »؛ اندوه عمیق این لحظه هایم را نمی دانم دقیقاً چگونه باید شرح دهم. بگذارید ملالت این لحظه هایم را صادقانه با شما در میان بگذارم؛ ملالتی که جهان را با همه فراخی و گستردگی اش از تنگنای تُنگ بلورین ماهی قرمز هفت سین هم تنگ تر می کند... وقتی در چرخش ایام و بازی های نفرت برانگیز و پر کثافت سیاست در ایران درست به نقطه ای می رسی که باید از یک نفر حلالیت بطلبی که با همه وجود از او بیزار و متنفر هستی... از کسی و گروهی عذخواهی کنی که سرتاپای وجودشان را باعث و بانی ویرانی ایران و بدبختی ملت دردکشیده ات می دانی.


نتیجه تصویری برای احمدی نژاد و روحانی


اما من می خواهم این عذرخواهی را انجام دهم... می خواهم هم از محمود احمدی نژاد عذرخواهی کنم و هم از ابراهیم رئیسی. از اولی بابت جریان دلار و پشکل کردن ارزش پول ملی ایران عذر می خواهم و از دومی بابت جریان فیلترینگ تلگرام. اما چرا؟ ماجرای این معذرت خواهی چیست؟


در ایام انتخابات ریاست جمهوری تصویری در مقابل چشمانم است که یکی از زنده ترین صحنه هایی است که بر ذهن و ضمیرم حک شده. با دوستان در کمپ های سیار تبلیغات به محلۀ امامزاده رفته بودیم. با چند دختر و پسر رو به رو شدیم. اقلام تبلیغاتی روحانی را به سمتشان گرفتم و گفتم رأی می دهید. گفتند که نه! چه فرقی دارد؟ همه اینها مثل هم هستند. با حاضر جوابی و بلبل زبانی گفتم می دانید اگر رئیسی برنده شود اولین کاری که می کند فیلتر کردن همین تلگرام است. این حرف واقعاً مؤثر بود. واقعاً آن جمع جوان چند نفره احساس خطر کرد. شاخک هایشان حساس شد و از موضع سرسخت خود عدول کردند. گفتم اینها مرتجع هستند. با همه چیز مخالفند. همانگونه که با ویدیو و ماهواره و موسیقی و کنسرت مخالفت کرده اند، با تلگرام و اینستاگرام نیز مخالف هستند و همه را مانند فیس بوک جمع خواهند کرد.


از قضای روزگار بناست توسط وزارت ارتباطات روحانی تلگرام فیلتر شود. خدای من شاهد است که نمی دانم چرا تصویر آن چند جوان از برابر چشمانم دور نمی شود. هر بار فیلتر شدن تلگرام مطرح می شود تصویر آن روز و آن حرفهایم در برابرم نقش می بندد. نفرین بر این فضا که مرا دروغگو کرده است. وجدانم از عذاب می سوزد. احساس می کنم به چشم کسی نگریسته می شوم و در نزد جوانان سرخورده ای که احساس فریب خوردگی دارند هم مرتبه با مردی یاد می شوم که همه او را تجسم دروغ در ایران می پندارند. همان کسی که به دلیلی دیگر باید از او هم از قضای روزگار عذر بخواهم.


در ایام انتخابات در سال 92 و 96 چه بسیار به محمود احمدی نژاد تاختیم و سخن ها پرداختیم که از خیانت و حماقت او و دولت فاسدش ارزش پول ملی افول کرده و دلار سر به آسمان ساییده... آنگونه که ارزش پول ملی ما هم سنگ پشکل و پهن کاسته شده... چه سخن های شداد و غلاظی می گفتیم. احمدی نژاد تجسم شر مطلق برای ما بود و البته هنوز هم هست. اما واقعاً ما چه جوابی برای کسانی داریم که آنان را با تحذیر از دچار شدن کشور به آن سرنوشت، به پای صندوق رأی آوردیم تا به حسن روحانی رأی بدهند.


من شرمسارم... من عمیقاً شرمسارم... من شریک این وضعیت هستم و سهم کوچکی برای خود در این وضعیت قائلم که نمی دانم چگونه وجدان خود را آرام کنم... همۀ وجودم در این حسرت می سوزد که انگار من هم دروغگو فرض می شوم... من هم به اعتماد ملتم خیانت کرده ام... من هم کلاه برداشته ام و کلاه گذاشته ام...


اما جز شرمندگی در مقابل مردمی که اینگونه در مقابلشان سرافکنده شده ام، احساس می کنم در برابر محمود احمدی نژاد و ابراهیم رئیسی نیز باید زبان به عذرخواهی بگشایم... مگر نه این است که کاری که روحانی در دولتش می کند و در شرف تکوین است همان چیزی است که احمدی نژاد و رئیسی منسوب به آن هستند؛ پس یا باید همان دشنام های درشت را به روحانی بگویم و او را هم خائن و بی سواد و دروغگو و متحجر قلمداد کنم و یا از احمدی نژاد و رئیسی بابت سخنانی که در وصفشان گفته ام عذر بخواهم. شما بودید کدام را بر می گزیدید؟ کدام یک از این دو حرف خود را پس می گرفتید؟


حال ما خویش نیست. اخلاق در این کشور ویران شده است. هیچ زمین سفتی باز نمانده. اما بگذارید دست کم من در پیشگاه شما به قدر خودم اخلاقی باقی مانده باشم. من از این دو فرد با همه نفرت قلبی ام بابت بلاهایی که به سر ایران آورده اند، در خصوص این دو مورد مشخص عذر می خواهم. امیدوارم روزی برسد که باز بتوان سربلند و اخلاقی زیست و این همه عذاب وجدان و تنگی جان و جهان را در وجود خویش حس نکرد.

دیدگاه‌ها  

1 حسین 1397-01-21 09:25
رئیسی چه ویرانی به بار آورده که نفرت قلبی ازش داری؟
نقل قول کردن
2 محمد 1397-01-21 10:16
بعید میدونم کسی که واقعا و با شناخت کامل از یک شخص حمایت می کنه به جایی برسه که پشیمون بشه و بخواد شرمنده باشه،(چون همیشه یک نکته مثبت وجود داره)، و قطعا این لحن با انتقاد متفاوت می باشد و نمی شود آن را انتقاد دانست،مگر اینکه برای مقاصد شخصی و بدست آوردن منصبی اقدام به حمایت کرده و عدم تحقق اون، شخص رو به این مرحله برسونه.نمی شناسم نگارنده رو ولی متن کاملا پوپولیستیه و خیلی زود از این یک جناح نا امید شدن و خودشون رو واسه تغییر چهره آماده می کنن.
نتیجه گیری
1.افراد بدون شناخت اقدام به حمایت کرده اند
2.افراد جهت نیل به مقاصد شخصی حمایت کرده اند.
ان شاالله که حال ملتمان خوب بشه و نفرت رو خاموش کنن چه بسا که فردایی دیگر و با یک اقدام مثبت مجبور شویم این نفرت را در پوشش عشق و علاقه قلبی بروز بدهیم.
نقل قول کردن
3 ابراهيم 1397-01-21 14:49
من هم به نوبه خودم پشيمون هستم كه براي روحاني تبليغ كردم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

Back to Top