استان بوشهر

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

تنها ۱۵ درصد تامین سلامت جامعه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اساس اجتماعی شدن سلامت مبتنی بر مشارکت آگاهانه و سازمان‌یافته مردم، به همراه مشارکت بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی است. 

« صدای استان »؛  دکتر سعید کشمیری در اولین مجمع عمومی سلامت استان بوشهر افزود: تنها پانزده درصد از تأمین سلامت جامعه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است و ما برای موفقیت چاره‌ای نداریم جز اینکه به سراغ مردم و همچنین آن 75 درصدی که در سلامت تأثیرگذار هستند، برویم.وی بابیان اینکه باید به نقطه‌ای برسیم که تمامی ابعاد سلامت، اجتماعی شود تصریح کرد: تلاش می‌شود در شهرستان‌ها نیز مجمع سلامت تشکیل شود و این انتظار وجود دارد تا مجامع عمومی سلامت در سطوح محله‌های هر شهر نیز با مشارکت مردم تشکیل شود.


رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه تلاش می‌شود در این مجمع نیازهای بخش سلامت اولویت‌بندی شود اظهار داشت: سلامت یکی از مهم‌ترین مفاهیم امروز جامعه است که معتقدیم این مفهوم باید اجتماعی شود؛ چراکه در این صورت است که می‌توانیم زمینه مشارکت مردم را به‌صورت سازمان‌دهی شده فراهم کنیم.


دکتر کشمیری اظهار داشت: سلامت ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی دارد و انسانی سالم است که از همه ابعاد سلامت برخوردار باشد. وی در خصوص راه‌اندازی مجمع سلامت گفت: بر اساس مصوبه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت کشور مجمع سلامت تشکیل و به تبعه آن این مجمع در استان بوشهر نیز برای برسی وضعیت سلامت در استان با حضور خیرین، سمن‌ها راه‌اندازی شده است. 

نوشتن دیدگاه

Back to Top