استان بوشهر

عمارت شیرینه خورموج پاکسازی و نهال کاری شد+عکس

همزمان با بزرگداشت هفته منابع طبیعی دوستداران آثار تاریخی و میراث فرهنگی شهرستان دشتی عمارت تاریخی شیرنیه خورموج را پاکسازی و نهال کاری کردند.

« صدای استان » به نقل از ایرنا؛ شهردارخورموج مرکز شهرستان دشتی روز شنبه در این آیین گفت: حفظ ، حراست و معرفی آثار تاریخی، باستانی و مناطق گردشگری بدون مشارکت تشکل های مردمی امکان پذیر نیست.احمد شیخیانی افزود: پاکسازی و نهال کاری عمارت تاریخی شیرینه با مشارکت انجمن همدلان رسانه دشتی، کانال های فرهنگی و دوست داران محیط زیست و میراث فرهنگی شهرستان و شهرداری خورموج انجام شد.


وی اضافه کرد: دراین کار فرهنگی به یاد بزرگان دشتی، علما ، شهدا، نویسندگان وشعرای شهرستان دشتی 18 اصله نهال و 2 نهال نیز به نام آکا صفوی نویسنده کتاب فایز دشتی و زنده یاد همایون شهنواز کارگردان سریال دلیران تنگستان درعمارت شیرینه غرس شد.


شهردار خورموج افزود: عمارت شیرینه یکی از آثار تاریخی ثبت ملی شده در شهرستان دشتی است که به سبب داشتن چشمه آب ‌شیرین و باغ مرکبات از جمله انار، لیمو، بادام، خرما و انجیر دارای چشم‌اندازی منحصر به فرد برای هر گردشگری است.


شهردارخورموج اضافه کرد: منطقه گردشگری بنگه و عمارت تاریخی شیرینه به سبب فاصله 5 کیلومتری تا شهر خورموج و مجاورت در دامنه کوه بیرمی استعداد بسیارخوبی برای تبدیل به قطب گردشگری شهرستان دشتی و استان بوشهر دارند.


عمارت شیرینه در پنج کیلومتری شرق خورموج مرکز شهرستان دشتی قرار دارد که حدود 2قرن پیش توسط محمد خان دشتی حاکم فاضل و دانشمند بلوک دشتی در آنزمان ساخته شده است .

نوشتن دیدگاه

Back to Top